Náš tip

Jaká svítidla zvolit pro nový dům

Stavba nového rodinného domu není levnou záležitostí. Na čem byste ale rozhodně neměli šetřit je kvalitní osvětlení. Stavíte přeci nový dům, který vám bude nějakou dobu sloužit. Poslední, co potřebujete, je za pár let pořizovat nová svítidla. Na jaké osvětlení domu byste se měli zaměřit? Čtěte následující text.

kvalitní osvětlení

Interiérová vs. venkovní svítidla

Jelikož nevybavujete byt, ale nový dům, musíte si dát pozor na to, že interiérová svítidla opravdu nejsou určena k venkovnímu použití. Možná si teď ťukáte na čelo, že to je přece jasné. Pak pro vás výběr vhodných svítidel nebude až takový oříšek, jak jste si mysleli.

Samozřejmě budete potřebovat mnohem více interiérových svítidel, než těch venkovních. U nich záleží spíše na představě, jakou o podobě exteriéru svého domu máte. Co využijete téměř vždy, je však světlo nad vstupními dveřmi a několik orientačních světel kolem domu.

Funkčnost interiérových svítidel v domě

Určitě chcete, aby interiér vašeho domu vypadal co nejlépe, bez ohledu na to, jak moc si potrpíte na stylová světla. Před tím, než začnete bezhlavě vybírat svítidla podle jejich vzhledu, si musíte ujasnit, jaké typy světel budete ve svém domě potřebovat.

Základ je lustr. Opravdu tomu tak je? V dnešní době je zvykem pořídit kvalitní a stylový lustr jako centrální osvětlení místnosti, avšak už nebývá osamocen, jak tomu bylo v minulosti. Do obývaných místností tedy počítejte s centrálním svítidlem, které doplníte dalšími světly.

Lampy

Mezi doplňková svítidla se řadí třeba různě směrované stropní a stolní lampy, různá závěsná svítidla, orientační světla, ztlumitelná světla nebo svítidla se senzorem. Výhoda je, že se světla dají krásně kombinovat pro ideální funkčnost.

Chcete vědět více o koupi svítidel pro rodinný dům? Podívejte se na blog expertů na kvalitní svítidla.