Staví­me

Jak vybrat správný paletový vozík

Převoz materiálu je velmi důležitý nejen v domácnostech, ale i v soukromých firmách. Pokud potřebujete dovézt z jednoho místa na druhé pouze menší množství věcí, které nejsou nijak výrazně objemné a také nejsou nadměrně těžké, stačí využít služeb kvalitního paletového vozíku. V současné době je k dispozici hned několik zajímavých modelů, a tak není od věci nejprve důkladně promyslet nejrůznější aspekty, na základě kterých bychom se měli při koupi rozmýšlet. My se na tyto charakteristiky soustředíme podrobněji.

Ruční paletové vozíky

Pojezd po rovných, ovšem dobře zpevněných plochách zvládne bez problémů jakýkoli kvalitní ruční paletový vozík. Při jeho nákupu je třeba přihlédnout k přítomnosti dvojitého řídícího kola a náběhových kladek, jež by měly být umístěny jak před, tak i za pojezdovými koly. Zdvih vámi zvoleného nůžkového modelu by měl mít okolo 800 mm. V určitých situacích totiž dokáže alternovat i vysokozdvižný vozík. Zapomenout bychom neměli ani na délku lyžin, jež se standardně pohybuje mezi 800 až 2000 mm. Běžná nosnost osciluje mezi 2000 až 3000 kg.

Elektrické modely ušetří síly

Jestliže nemáte ve firmě fyzicky zdatné zaměstnance, nebo potřebujete převézt předměty často, vyplatí se elektrický paletový vozík. U něj se soustřeďte na celkovou rychlost pojezdu, která činí nejčastěji 4 km/ h s nákladem. Bez něj se vyšplhá až na 6 km/ h. Počítat je třeba s nosností pohybující se mezi 1000 až 2000 kg. Jeho pořizovací cena je vyšší, nicméně mnohdy nabízí paletový vozík bazar za přijatelné peníze.

Nakupujte prověřené vozíky

Nákup jednotlivých typů byste měli realizovat u profesionální firmy, která se zabývá touto problematikou již delší dobu a nabízí i servis. Výbornou volbou je semath.cz. Právě v její nabídce najdete veškerou manipulační techniku vysoké kvality. Firma pro vás zajistí i technické prohlídky a komplexní servisní služby.