Náš tip

Jak vybrat správné tepelné čerpadlo?

Ceny energií sahají do neúnosných hodnot. Každý se jistě rozčiluje nad tím, když se zdražuje plyn, elektrická energie apod., jež využíváme k topení a ohřevu vody. Nyní je však třeba přemýšlet úsporně a zejména také ekologicky, neboť je velký předpoklad, že ceny energií budou neustále růst. Tepelná čerpadla představují způsob, kterým lze na topení ušetřit a zároveň jsou naprosto šetrné vůči životnímu prostředí.

Tepelná čerpadla mají mnoho výhod. Jedná se zejména o úspory na provozních nákladech a ekologická stránka. Tepelná čerpadla získávají teplo z okolního prostředí, konkrétně 75 – 80 % energie, přičemž toto teplo je v podstatě zdarma. Elektrická energie dodává zbytek. Díky tomu, že se  teplo získává ze země, vody nebo vzduchu, fungují tepelná čerpadla tak, že nepoškozují životní prostředí a přispívají k lepšímu ovzduší. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, avšak návratnost této investice lze stanovit na 3-8 let. Záleží na tom, jaký typ tepelného čerpadla zvolíte a také na instalaci.

Druhů tepelných čerpadel je několik. Lze mezi ně zařit tepelné čerpadlo země-voda, vzduch-voda, voda-voda. Dále na trhu existuje několik výrobců nabízející tepelná čerpadla a doporučit lze tepelná čerpadla českého výrobce Acond. Jedná se o tepelná čerpadla vzduch-voda, které se těší velké oblibě po celém světě i u nás. Mezi hlavní výhody tepelného čerpadla Acond patří chytrá regulace, inovativní technologie a nerezové provedení. Provoz tohoto čerpadla je velice tichý a ovládání jednoduché. Oceníte jistě pěti letou záruku na tepelné čerpadlo a deset let na kompresor. Využít můžete spolehlivý servis, který je vám k dispozici po celé ČR. Pro mluví i to, že se jedná o český výrobek se špičkovou účinností. Více informací o tepelných čerpadlech naleznete na internetových stránkách společnosti, kde si můžete nechat rovněž poradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.