Ložnice

Jak má vypadat kvalitní matrace?

Kvalita spánku se odvíjí od toho, jak máte dobrou matraci. Víte, že třetinu života prospíte? Zdá se to hodně, ale uvědomte si, že byste měli spát 8 hodin denně, a to je třetina dne. Proto by pro vás mělo být prioritou mít kvalitní matraci, která nedráždí kůži a poskytuje oporu kosternímu systému. 

Ortopedické matrace – výběr

Spánek slouží k regeneraci, načerpání nové síly, proto matrace prospívá našemu tělu i mysli. Proč jsou důležité ortopedické matrace, a ne nějaké sendviče ze supermarketu? Vezměte si, že v posteli jste v klidové poloze, kterou příliš neměníte. Páteř by proto měla být v rovné pozici, namáhat by se neměly ani svaly. Asi znáte ten pocit, když se vzbudíte celí rozlámaní. V neposlední řadě kvalita matrace ovlivní i vrásky, když se totiž budete cítit nekomfortně a často se budete vrtět, „zmuchláte“ si obličej. Podstatný je i materiál, který nedráždí kůži, vaše plíce, abyste se často nepřevalovali. Správná matrace zajistí optimální pozici těla při odpočinku. Nebudou vás bolet záda, krční páteř, potažmo i hlava, vaše svaly budou uvolněné a vaše mysl svěží a pozitivní. 

Výběr matrací s kokosovým vláknem

Materiály matrací jsou velké téma. Obyčejný molitan z levného obchodu stačí tak na nouzový stav, když třeba nemáte ještě vybavený byt. Na dlouhodobé spaní si však pořiďte něco, co vám vydrží. Jednak je dobré, když má matrace několik zón tuhosti, protože každá část našeho těla potřebuje jinou oporu. Důležitý je systém odvětrávání, aby matrace nebyla vlhká, netvořily se v ní plísně, a aby zde nebylo podhoubí pro různé roztoče. Skvělé jsou produkty na bázi přírodních prvků. To ocení nejen alergici a astmatici. Co svědčí lidem s nějakým omezením, musí být prospěšné i pro ty zcela zdravé.

Úžasný je výběr matrací s kokosovým vláknem, jež jsou stoprocentně přírodní, nedráždí dýchací cesty, kůži, jsou přirozeně antimikrobiální, takže se v ní nedrží roztoči apod. Podívejte se na nabídku obchodu Bazyl.cz, což je specialista na výrobu matrací a prodej doplňků. Firma si zakládá na odborném poradenství, každému se bude věnovat individuálně. Najdete zde širokou škálu exkluzivních ortopedických, sendvičových a vrchních matrací včetně příslušenství k matracím, potěší vás i nabídka matrací v akci 1+1. Oblíbené matrace zde mají dokonce se slevou až 50 %. Těšit se můžete i na dárky k zakoupenému zboží. Výrobky dodávají po celé České republice v nejkratších lhůtách.