Venkovní rolety a žaluzie jsou multifunkční, není divu, že jejich popularita roste

window-896235_1280

Okna zastíněná zvenčí nás ochrání před slunečními paprsky, horkem, hlukem, prachem a mají i další benefity. Proto je venkovní stínění tolik populární a dnes se s ním mnohdy počítá už ve fázi výstavby. Montáž je pak snazší a estetičtější. Co byste o exteriérovém stínění oken měli vědět? Proč mu dát přednost před klasickými žaluziemi?

Mnoho benefitů venkovního stínění

Venkovní žaluzie a rolety naše okna a interiér dokážou ochránit nejen před rozmary počasí, ale dokonce i před zloději. Jsou určitou překážkou, která v mnoha případech vniknutí nežádoucích osob oknem nebo balkonovými dveřmi zabrání. V neposlední řadě pozmění tvář domu, doladí jeho design a dodají mu „šmrnc“. Nejde o zanedbatelnou investici, proto je třeba dbát na kvalitu a vsadit na osvědčeného výrobce.

Přemýšlejte již ve fázi tvorby projektu

To, zda budeme chtít žaluzie nebo rolety zvenku oken, bychom si měli rozmyslet včas. Tento záměr je totiž dobré zohlednit již při projektování domu, ovlivní montáž i celkový výsledek. Rolety s podomítkovou montáží nejsou při jejich vytažení téměř patrné, zato ty předokenní, které se srolují do pouzdra, pozmění tvář domu o poznání více. Dají se namontovat i dodatečně, ale pokud už o záměru venkovní rolety či žaluzie na domě mít, víme dopředu, proč nevyužít první možnost?

Nezapomeňte na sítě proti hmyzu

Kromě rolet, žaluzií nebo markýz můžeme popřemýšlet, zda by se nevyplatilo si nechat nainstalovat rovnou i sítě proti hmyzu. V létě je určitě oceníme, nebudeme muset řešit větrání a to, zda máme nebo nemáme rozsvíceno. V dnešní době je to již téměř standard a není důvod, proč si komfort okenních sítí odpírat. Někdy je stačí umístit do vybraných oken v domě a bydlení je v hmyzí sezoně rázem příjemnější.

Sdílet článek


Název: 3denní romantika v Brně pro 2 se snídaní do postele a 3chodovou romantickou večeří
Naše cena: 1990 Kč
Původní cena: 3490 Kč
Sleva: 43 %
Město: Pobyty
Zobrazit slevu

Název: Vánoční LED osvětlení do interiéru - 2 barvy na výběr
Naše cena: 99 Kč
Původní cena: 369 Kč
Sleva: 73 %
Město: Zboží
Zobrazit slevu

Related posts

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>