Náš tip

Vyzkoušeli jsme pro vás rostoucí židli Jitro klasik!

Počátek školního roku nás inspiroval k tomu, abychom se zaměřili na zdravé sezení a s ním úzce související výběr židle pro dítě. Kvalita sezení totiž může výrazně ovlivnit nejen zdraví, ale i psychickou pohodu dítěte. „Na mušku“ jsme si vzali rostoucí židli hlavně proto, že získává stále větší popularitu. Co je možné od rostoucí židle čekat? Jaké se nabízí varianty? Pro jaké děti je vhodná? Je bezpečná? Kolik za ni zaplatíte? Odpovědni na tyto a mnoho dalších otázek jsme zjistili pro vás.

Proč se zdravému sezení věnovat?

Zdravé sezení není žádný lékařský strašák. Je to jedna ze zásad, kterou je třeba dodržovat. Mezi nejdůležitější pravidla zdravého sezení patří:

  • Vzpřímená poloha zad
  • Pohodlný sedák
  • Nastavitelné opěrky pro ruce
  • Nohy by měly dosáhnout na zem, případě musí být podloženy
  • Židle musí být stabilní

Pravidla zdravého sezení je třeba respektovat. V opačném případě si koledujete o celou řadu méně i více závažných problémů. Kvůli nezdravému sezení mohou ochabnout vaše zádové svaly, může dojít k degenerativní změně páteře, způsobíte si problémy s prokrvením dolních končetin, hrozí i syndrom karpálního tunelu, poškození zraku, koledujete si také o problémy s krční páteří, chronické bolesti hlavy. Nezdravé sezení má prokazatelný vliv i na psychické rozpoložení. Pokud nebudete pohodlně sedět, vaše tělo bude ochabovat, vy se budete cítit více podrážděně a unaveně.

Začít je třeba už v útlém věku

Zásady zdravého sezení bychom si měli osvojit už v útlém věku. Znamená to, že jakmile je dítě schopno se posadit, mělo by sedět zdravě. Mnoho rodičů tento fakt podceňuje a o výběr kvalitní židle se začne zajímat až při nástupu dítěte do školy. Je to ale pozdě, protože nesedělo-li dítě zdravě doteď mohly už nastat různé zdravotní problémy. Proč se tak děje? Rodiče se často vymlouvají vysokou cenu židlí. Dítě roste a potřebujete téměř každý rok novou. Tento problém řeší právě rostoucí židle – počáteční investice je u nich sice vyšší, ovšem díky speciální konstrukci židle vydrží dítěti několik let.

Klasik-P-s.

Zaměřeno na rostoucí židle Jitro

Jak si rostoucí židle Jitro Klasik stojí v porovnání s klasickými, co nabízí a proč se pro ni rozhodnout? Pro naše účely jsme si vybrali rostoucí židli Jitro Klasik v přírodní barvě.

  1. Jednoduchá a efektní konstrukce

Na rostoucí židli Jitro na první pohled zaujme netradiční konstrukce. Je navržena tak, aby dítěti posloužila cca od 1,5 roku až do 15 let. Velkou výhodou židle je materiál, ze kterého je vyrobena. Použito bylo tvrdé dřevo, které perfektně odolává „zubu“ času. Dřevo je odolné proti oděru i jinému mechanickému poškození.

Konstrukce židle Jitro Klasik byla navržena tak, aby mohla být přizpůsobena růstu dítěte. Nastavuje se výška a poloha sedáku a nastavitelná je také opěrka na nohy. Židle poskytne ideální polohu pro sezení pro každé dítě. Nastavit je možné 5 poloh sedátka a 10 poloh pro nohy. Opěrka pro záda je pevná, díky tomu nedovolí dítěti, aby sedělo nezdravě.

  1. Funkční doplňky

K židli Jitro je možné dokoupit i několik doplňků. Velmi praktickým doplňkem je pultík pro verzi určenou nejmenším (Jitro Baby). Pokud se připevní, může židle sloužit i jako jídelní či pro hraní. Pultík je dodáván s páskem, který se upevní mezi nohy a kšandičkami – tyto prvky zabraňují vyklouznutí dítěte ze židle.

Dalším možným doplňkem jsou područky, které jsou dodávány v sadě se stabilizačními botičkami. Díky područkám se dítě může zapřít, stabilizační boty zamezí převrácení židle. Stabilizační botičky je možné koupit i samostatně.

Třetím praktickým doplňkem židle Jitro je stupínek, který usnadňuje malým dětem usedání na židli.

K židli je možné koupit i podsedák v mnoha barevných variantách.

  1. Barevné variace

Židle Jitro jsou k dostání v několika atraktivních barvách. Po holky je tu růžová, pro chlapce například židle v námořnicky modré barvě. Židle se díky tomu může stát zajímavým prvkem v interiéru.

Co třeba v červené barvě?
Co třeba v červené barvě?

Má negativa?

Za negativum je možné považovat vyšší pořizovací cenu. Pokud ale uvážíme, že židle bude sloužit i více než 10 let, je částka zanedbatelná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.