Okna, dveře

Správně vybrané interiérové dveře umocní celkový dojem

Některá rozhodnutí děláme na dlouho dopředu. Jedním z nich je i výběr interiérových dveří. Rozhodně totiž nestačí jen jejich design (i když je taky důležitý), dveře bychom měli volit citlivě, aby ladily se zařízením místností, které spojují. Vybíráme je v jednotném stylu do celého bytu. Do moderního interiéru v novostavbě nevolíme dveře z masivu nebo v retro úpravě, naopak do venkovské chalupy se nebudou hodit moderní celoskleněné.

Při výběru zohledňujeme i další kritéria: do koupelny a kuchyně potřebujeme dveře odolné proti vlhkosti, do ložnice se hodí takové, které tlumí zvuk a umožňují klid na odpočinek. A je také nutné myslet na to, kolik místa máme kolem dveří na jejich otevírání.

Otočné nebo posuvné?

Pokud chceme koupit otočné dveře, počítáme s místem před nimi, aby šly dobře otevírat. Do těsných prostorů se ale příliš nehodí, tam volíme spíš posuvnou variantu.

Interiérové posuvné dveře jsou velmi praktickým řešením všude tam, kde musíme šetřit místem. K dispozici jsou dva typy posuvných dveří: posouvají se buď po zdi, nebo do pouzdra.

U posuvu do pouzdra musíme počítat s tím, že budou dveře hůř odvětrávat a v pouzdru by mohla začít vznikat plíseň, pokud je zvolíme do míst s větší vlhkostí. Také zabudování pouzdra do zdi představuje větší finanční náklady.

Posuvné dveře na stěnu se hodí do každého interiéru

Pokud máte zeď, kam se dá připevnit nosný a posuvný systém, můžete je mít během chvilky i vy. Společnost Grimax s.r.o. je výhradním prodejcem interiérových dveří značky Vasco Doors, vyráběných z kvalitních materiálů (výplň MDF, tvrzené ESG sklo) v mnoha variantách provedení. Vyberte si z různých povrchových úprav a barev buď plné, nebo v kombinaci s jednou či několika skleněnými výplněmi.V nabídce najdete dveře, jejichž vzhled se hodí do panelákového bytu stejně jako do staršího domku. Stačí jen vybrat ty správné pro vás.