Finská sauna
Bydlení­ je hra Zahrada

Saunování: Proč je tak zdravé? A jakou saunu vybrat?

Moderní člověk je zvyklý na to, že svůj volný čas tráví také péčí o sebe. Ať už se věnuje fyzické aktivitě venku, nebo sportuje v posilovně, či se nechá hýčkat masážemi či saunováním. Posledně jmenovaná procedura získává na stále větší oblibě. Proč tomu tak je?

Sauna a její význam pro lidský organismus

V sauně si příjemně odpočinete. Prohřeje vám totiž svaly a uvolní, během pobytu v ní necháváte myšlenky jen tak volně proudit, případně debatujete s ostatními, kteří se saunování účastní společně s vámi. Horký vzduch v sauně pomáhá zlepšovat fyzické zdraví a zejména imunitní systém. I když jsou sauny běžně veřejně přístupné v městských lázních, řada lidí si je pořizuje také do svého domova, aby je měli pěkně po ruce. Je to daleko pohodlnější.  

Jakou saunu si vybrat?

Pokud si budete pořizovat vlastní saunu, měli byste se zajímat o ty dodavatele, kteří jsou ověření s dostatečnými referencemi od spokojených zákazníků. Základem je, aby sauna splňovala potřebnou vyhlášku ministerstva zdravotnictví. Týká se především bezpečnosti dveří či vnitřních prostor, které by měly být opatřeny i nouzovým zdrojem vzduchu. Určitě nesáhnete vedle, když si vyberete některou z originálních finských saun. Je to i z toho důvodu, že právě Finsko je kolébkou saunování a mají s tímto typem relaxace dostatek zkušeností.

Finské sauny od českého dodavatele

Zajímavé produkty najdete v nabídce společnosti Finská sauna, která se na českém a slovenském trhu pohybuje již dvanáct let a jenž je jediným autorizovaným dodavatelem finské technologie Harvia. Funguje i jako servisní a skladové centrum a provozuje vlastní internetový obchod a čtyři specializované showroomy, kde je možné se na finské sauny osobně podívat. Součástí sortimentu jsou také kamna s nízkou spotřebou a vysokou výhřevností, čímž přispívají k ochraně životnímu prostředí.