Rosení oken
Okna, dveře

Rosení oken: Nepříjemnost, které byste se určitě během renovace oken rádi zbavili

Okna jsou na domě významným architektonickým prvkem, který má ovšem i důležitou praktickou roli. Díky nim je uvnitř světlo. V moderní zástavbě je vidět různé druhy oken – plastová, dřevěná i hliníková. Co dělat, když okna hodně rosí?

Rosení oken je nepříjemné

Vnitřní prostředí domu je často odrazem toho, jak se uvnitř žije. Trápí vás to, že máte věčně okna od rosy? Jaké najít nejlepší řešení, když ani dlouhodobé větrání nepomáhá? Zvláště v zimních měsících není možné větrat po celý den a neustále okna utírat vás také nebaví. Na místě je porada s odborníky, kteří své práci rozumějí a rosení oken umějí odstranit. Problém většinou vzniká u domů, u kterých proběhlo zateplení fasády a výměna starých oken za nové. Důkladné utěsnění všech spár má za následek právě toto nepříjemné rosení oken.

Renovace oken za zlomek ceny

Možná vás napadá, že jediným řešením, jak se zbavit věčně mokrých oken, je jejich výměna. Přitom ale stačí někdy málo – třeba zvýšení povrchové teploty skla. Stačí k tomu vyměnit původní sklo za značkové izolační dvojsklo s fólií proti rosení. Oproti trojsklům jsou lehčí na zasklení, do interiéru propustí více tepla i světla a zároveň domácnost zbaví hluku a chladu v zimě nebo přehřívání místností v létě. Renovace oken tímto způsobem ušetří vaše finance. Naproti tomu trojskla zajistí minimum rosení oken. Které zvolit raději? Určitě si nechte poradit od profesionálů.

Renovace dřevěných oken

Ani dřevěná okna nemají nekonečnou životnost, což poznáte snadno. Oknem fouká, nedoléhá, jak by mělo a často se rosí. Renovace dřevěných oken je pak na místě, abyste za energie nevydávali neustále příliš vysoké sumy. Někdy ale stačí i v nich vyměnit skla za nové a nepříjemného rosení a dalších problémů s nimi se zbavíte. Abyste věděli, co bude pro vás nejvýhodnější, můžete si nechat vypracovat nezávaznou cenovou nabídku.