Stavíme - rekonstruujeme

Rekonstrukce bytového jádra

Pokud bydlíte ve starším bytě, ve kterém bylo provedeno jen minimální množství úprav, rozhodně se nevyhnete rekonstrukci bytového jádra, pokud chcete bydlet jen trochu moderně. Ve většině případů se jedná o koupelny, které je třeba takto obléci do moderního hávu. Proto jsou bytová jádra obnovovaná neustále. Lidé chtějí bydlet tam, kde se cítí dobře.

Rekonstrukce bytového jádra není levnou záležitostí. Náklady na ni se většinou pohybují okolo osmdesáti a více tisíc. Záleží na náročnosti klienta. Existuje velké množství způsobů, jak rekonstrukci provést i jaký materiál na ni použít – nejčastěji se dnes používá impregnovaný sádrokarton. Obrátit se můžete na firmu, která vše včetně materiálu zařídí za vás, nebo se do toho pustit sami. Záleží jen na vás, jak si troufáte a jak moc jste šikovní. Nutné je si však uvědomit, že ke každé rekonstrukci je potřeba stavební povolení, abyste poté vaše bytové jádro nemuseli bourat.

S rekonstrukcí přichází spousta problémů, ale samozřejmě i mnoho kladů. Konečně se Váš byt stane oázou, ve které budete moci trávit příjemné chvilky odpočinku. Možná i z toho důvodu bychom mohli připustit, že rekonstrukce jsou velice žádané. Lidé si dobře umí spočítat, že investice do bydlení je tou nejlepší možnou.

Vedle financí je rekonstrukce náročná také na čas. Délka trvání se nedá přesně určit, ale počítat je nutno alespoň se sedmi dny. Pro vás to znamená, že sedm dní budete bez vany či WC. To může být zejména pro ženy opravdový problém. Ale za krásnou, zrenovovanou koupelnu s nádhernou vanou (třeba i masážní), luxusním sprchovým koutem a dalšími věcmi se vyplatí žít pár dní jako zálesák, anebo si najít prozatímní úkryt u příbuzných či přátel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.