Náš tip

Přijďte se inspirovat na veletrhy

V termínu od 26. 2 – 1. 3. 2009 se v PVA Letňany Praha uskuteční již tradiční souběh veletrhů a výstav Dřevostavby, Moderní vytápění, Aquaset a Nový byt a dům. Nově se připojí výstava Moderní nábytek.
Veletrh Dřevostavby je tradičním největším stavebním veletrhem, zaměřeným na dřevěné konstrukce a dřevovýrobu v České republice. Návštěvníci se letos mohou těšit na více než 150 vystavovatelů z deseti zemí světa o výstavní ploše přesahující 6.400m2. V doprovodném programu bude, kromě zajímavých přednášek na téma dřevostaveb, k vidění pokus o překonání rekordu v postavení dřevostavby, „Roubenka za 24 hodin“ a sportovní vložka dřevorubecká show Timbersport. Během celého veletrhu bude probíhat největší přehlídka architektury „Salon dřevostaveb“. Nově je letošní ročník obohacen o oblast dřevotechniky (velké dřevoobráběcí i malé ruční stroje).
Moderní vytápění je mezinárodní veletrh zelené energie, vytápění a vzduchotechniky, zaměřen především na využití alternativní energie, úspory energie a ochranu životního prostředí. Cílem tohoto veletrhu je představit široké veřejnosti produkty, které využívají ekologické palivo, energii a další novinky v oboru vytápění. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu zájmu o energeticky úsporné bydlení, snížení teplotních ztrát a ekologické vytápění se zaměřením na snižování emisí, nabízíme v rámci veletrhu doprovodný přednáškový program zaměřující se na výše uvedenou problematiku, rekuperaci či fotovoltaiku. V pátek 27. února proběhne mimo jiné i soutěž a vyhlášení „O nejpřínosnější exponát veletrhu“.
Letošní čtvrtý ročník mezinárodního veletrhu AQUASET 2009 představí koupelny, bazény, sauny, sanitární techniku, koupelnové doplňky a způsoby úpravy vody. Vystavované novinky nabídnou ucelený obraz ve vývoji výstavby a provozu veřejných bazénů a aqvaparků. Zároveň však cílem veletrhu je uspokojit i zájemce o vnitřní a venkovní bazény a vybavení koupelen a saun.
Výrazné zastoupení firem v letošním roce prezentuje oblast masážních bazénů a van. V doprovodném programu se kromě odborných přednášek mohou návštěvníci těšit na vyhlášení druhého ročníku soutěže „Koupelna 2009“.
15. ročník veletrhu Nový byt a dům se soustředí především na sortiment stavebních hmot, izolačních materiálů a pevné části interiéru jako jsou okna, dveře a podlahy. Letošní ročník bude navíc doplněn o výstavu Moderního nábytku. Zde dostanou prostor i společnosti, které se zabývají vybavením interiérů a designem. V rámci doprovodného programu, který se ponese v duchu nízkoenergetického bydlení, proběhne přehlídka moderních stavebních materiálů – přihlášené firmy vybudují stěnu s průřezem, která bude ilustrovat použitý stavební materiál, s tím, že zástupci vystavovaných firem fundovaně pohovoří o svém artiklu a vyzdvihnou jeho přednosti. Součástí letošního veletrhu je i soubor přednášek od odborníků ze sdružení Centrum pasivního domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.