bezpečnostní sklo
Bydlení­ je hra Okna, dveře

Ochrana a bezpečnost majetkuOchrana a bezpečnost majetku

Dnešní doba si žádá dokonalý přehled o majetku i vlastní ochranu před nežádoucími návštěvami zlodějů. Jen si představte, jak odjedete na dovolenou a po návratu vás bude čekat doslova vybílený byt, zmizí veškeré vybavení, elektronika a šperky. Prvním krokem, jak zachránit cennosti, je pořídit si domů trezor. Nemáme na mysli laciné trezory, které se spíše jako ochrana majetku tváří, přitom je ale otevře každý zručnější zloděj. Existují špičkové a profesionální trezory, kam se rozhodně vyplatí zvláště při delší nepřítomnosti uschovat peníze, šperky i cenné dokumenty.

Jak zajistit nemovitost

Pokud nemáte dostatek financí na kamery, můžete instalovat jejich napodobeniny. Od originálu je laik nepozná a mohou udělat službu alespoň v podobě zastrašení. Do čeho byste ale rozhodně měli investovat, jsou kvalitní bezpečnostní skla. Těch je na trhu celá řada a jen málokdo se v nich vyzná. Tvrzené bezpečnostní sklo je často označováno jako kalené, protože se vyrábí zahřátím skleněné desky na velmi vysokou teplotu a následně se rychle ochladí. Sklo je díky tomuto procesu pevnější, odolné vůči nárazu i prudké změně teplot, a pokud přeci jen dojde k rozbití skla, malé kousky nejsou ostré a nepředstavují tak riziko poranění. Bezpečnostní skla se využívají ve vnitřních prostorách i exteriéru, tvoří skleněnou tabuli pro ochranu před vloupáním či bezpečnost zevnitř. Může to být tedy pouze jedna nebo dvě skleněné tabule izolačního trojskla.

Vrstvené bezpečnostní sklo

Pod zkratkou VSG se skrývá spojení dvou nebo více tabulí skla. Tabule jsou spojeny několika vrstvami speciální bezpečnostní PVB fólie, jež je známá svou pevností, přilnavostí a elasticitou. Obávat se nemusíte o své zdraví, protože v momentě rozbití sklad fólie zabraňuje vniknutí předmětů či osob přes rozbité sklo. Tato skla jsou využívána například při zajištění vyšší bezpečnosti proti vloupání při stropním zasklení a jsou žádaná při výstavbě moderních komerčních prostor. Nechte si poradit od odborníků a udělejte maximum pro ochranu svého zdraví i majetku.