Stavíme - rekonstruujeme

Nová podlaha do vašeho bytu

Každý z nás čas od času, ať už z důvodu stěhování nebo rekonstrukce, dělá novou podlahu. Ovšem jako v každém druhu zboží se mění trendy a to co platilo před třemi lety již dnes platit nemusí. Mezi hlavní změny co se týče dnešních podlah patří určitě fakt, že podlahové krytiny se dnes nenakupují pouze v kamenných obchodech ale i v obchodech internetových. Důvodů, proč podlahy také podlehly tomuto poměrně novému trendu, je dost. Hlavními může být asi cena, která je ve většině e-shopů nižší než v obchodech kamenných.

Dále fakt, že nemusíme nikam chodit a z pohodlí domova prohlédneme desítky obchodů a také daleko rychleji. Ovšem zpomaluje nás, že bychom si měli internetového prodejce nejdříve ověřit. Prodejce by měl svou důvěru získat tak, že se buď to jedná o velkého prodejce se sítí kamenných obchodů nebo tak, že najdeme nezávislé uživatelské recenze na rozlišných internetových portálech. Na internetu také není problém si podlahy objednat vč. položení profesionálními pracovníky.

Co se týče druhů podlah, tak mezi nejoblíbenější patří, plovoucí podlahy, PVC podlahy nebo třeba dřevěné podlahy. Třídí se hlavně dle využití, například existují i tzv. lité podlahy, které snesou velmi velkou váhu nebo speciální kancelářské koberce s vysokou odolností. Zato to třeba plovoucí podlahy často nalezneme v obývacích pokojích v kombinaci s kobercem. Takzvané Linoleum neboli PVC podlaha najde svůj význam v kuchyních, výhod pro to má celou řadu, je poměrně levná, lehká na ošetřování a její položení zvládne i absolutní amatér. V koupelnách a sociálních zařízeních není plovoucí podlaha vhodná, proto zde často najdeme třeba podlahy z kachliček, které velmi dobře odolávají vlhkosti. Ať už se jedná o jakýkoliv druh podlahy, nezapomínejte na důkladné prověřování a naplánování, dobře zvolená podlaha se vám totiž odvděčí dlouhou službou ve vašem domě nebo bytě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.