kuna auto
Z garáže Zahrada

Kuna na nevhodných místech

Šelmy patří k velmi roztomilým zvířatům. Nelze odolat ani dlouhému štíhlému tělu s hedvábnou srstí a bílou náprsenkou kuny skalní. Avšak i pěkně vypadající tvor vám připraví doslova hororové zážitky.

V našem domě straší!

Slyšíte během noci děsivé zvuky a rámus? Chvilku potrvá, než si uvědomíte, že vás nepřišel nikdo strašit, jak byste odhadovali po spatření několika filmů s duchařskou tématikou. Brzy vás jistě napadne, že se k vám na půdu vetřel nezvaný návštěvník. Kuna vyhledává bezpečí a teplé bydlení. Jakmile se k vám rozhodne nastěhovat, odvděčí se značným hlukem během noci, zápachem, znečištěním obydlí výkaly, poničením částí budovy nebo ohrožení vašeho zdraví. Pokud si myslíte, že odejde sama, tak na to moc nespoléhejte. Hodlá se u vás usadit na delší dobu. Vlastně neexistuje stoprocentní způsob, jak se zbavit kuny. Najděte si metody, které už u někoho zabraly, a postupně je vyzkoušejte na vaši věčně šramotící mršku. Snad budete mít štěstí a brzy se vydá kamsi do přírody.

Kuna jako nezvaná spolucestující

Daleko horší situace nastane, když se vám dostane do vozidla. Kuna auto rychle ohodnotí jako dokonalý úkryt před zimou, protože vyhledává teplo. Velice snadno se uvelebí třeba kolem motoru, kde si žije po svém. Konkrétně to znamená, že udělá značný nepořádek, což může způsobit nejen škodu, ale také vás vystaví nebezpečí. Klidně rozkouše různé kabely, hadičky, motorové součástky, přinese sem všemožné zbytky od popelnic apod. Nepořádek ji prozradí, ale jak ji vyhnat? Vyzkoušejte přípravek na ochranu před kunami, speciálně vytvořený hlavně pro automobilové prostředí. K výhodám patří velice jednoduchá aplikace, stačí několikrát stříknout na látku nebo buničinu. Posléze materiál nasáknutý směsí různých pachů umístíte tam, kde se objevuje tato všetečná šelma. Účinnost vydrží až čtyři týdny.