Pelety cena
Bydlení­ je hra Vytápění

Dřevěné pelety jako ekologické palivo

Teplejší období roku trvá poměrně krátce. Už promýšlíte, čím budete letos topit, aby se vám žilo komfortně i v chladnějším období? Zkuste komfortní a zároveň kvalitní ekologické palivo, které se vyznačuje vysokou výhřevností.

Několik výhod topení dřevěnými peletami

Dřevěné peletky vznikají lisováním dřevěných pilin a hoblin, tedy materiálu, který je vedlejším produktem během zpracování dřeva. Jde o zcela ekologické, kvalitní a moderní palivo s nízkým obsahem vody a vysokou hustotou. K přednostem patří vysoká energetická účinnost, i přestože jde o obnovitelný zdroj energie, vyznačující se šetrností k životnímu prostředí. Obecně se zvedají poptávky po tomto palivu, protože poměr ceny a výkonu hovoří za vše. Nelze opomenout ani hodně nízký obsah popelovin. Manipuluje se s nimi jednoduše a čistě. Pelety cena je velmi přijatelná na jednotku vyrobeného tepla, navíc poměrně stabilní poslední roky.

Výběr z několika druhů pelet

Na našem trhu se dá vybírat z několika druhů, které se od sebe odlišují jednotlivými parametry. Podle nich se zařazují do příslušných tříd, které se odvíjí od kvality použitého dřeva. K topení v kamnech a kotlích pro domácnosti se využívají pelety z třídy A1, které se vyznačují maximálním obsahem 0,7 % popela. K výrobě těchto pelet se totiž hodí jen chemicky neošetřené zbytky dřeva z pil, a to bez příměsí kůry. Větší kotle používají třídu A2, průmyslové provozy pak třídu B. Záruku kvality máte u certifikovaných pelet ENplus, které splňují všechny požadované normy. Ať už si zvolíte jakýkoliv typ, dopravu zdarma lze získat už od jedné objednané palety po celé naší republice. Jistě vás potěší balení do PE obalu, který zabrání průniku atmosférické vlhkosti. Díky tomu je i umožněno bezprašné a čisté manipulování a skladování. Určitě si připravte pro sklad nějaké místo v suchém prostředí.