zahradní kultivátor
Náš tip

Čeká vás práce na zahradě? Zjednodušte si ji zahradním kultivátorem!

Jaro už se blíží a možná i vy se už těšíte na to, jak to zase rozjedete na své zahradě. Pokud jste se loni hodně nadřeli, popřemýšlejte nad pořízením zahradního kultivátoru, značně vám usnadní práci. Také vám přinášíme rady, kde využít hliníkové a podlahové pásky, které by měl mít každý kutil ve své dílně.

Pro zahrádkáře: zahradní kultivátor

Každý, kdo pěstuje zeleninu a ovoce ve větším množství, rozhodně ocení tyto dva pomocníky. Představujeme vám zahradní kultivátor značně ulehčující vaši práci. O co se jedná? Je to v podstatě malý kypřič, který dokáže nakypřit udusanou a ztvrdlou hlínu. Poháněn je motorem na benzín a je velmi snadno ovladatelný. Váží necelých 10 kg, což je jeho velká přednost. Umí nakypřit půdu až do hloubky 25 cm pod zem. Dokáže skvěle odplevelovat a je možné na něj pořídit další přídavná zařízení, jež například mohou sázet i tvořit úzké řádky. Tenhle pomocník by neměl ve vaší zahradnické výbavě chybět!

Kde využijete podlahové a hliníkové pásky?

Všude tam, kde potřebujete jednostranně něco slepit, a navíc po pásce vyžaduje tepelnou vodivost, a ochranu proti vysokým teplotám a chemikáliím, nejlépe poslouží hliníková páska. Používá se k obalení tepelných izolací či horkovodních vedení. Dokonce ji najdete i v letadlech kolem oken, kde zabraňuje vlhkosti. Jedná se o velmi funkční nehořlavou a vysoce odolnou pásku.

Dalším typem pásky, hodící se do každé dílny, jsou podlahové pásky používající se v interiéru i exteriéru. Můžete zvolit protiskluzovou, je vysoce odolná jak proti odření, tak proti povětrnostním vlivům. Nebezpečná místa, jako jsou málo viditelné schody nebo například nízký strop, můžete pro změnu označit výstražnou samolepící páskou ve žlutočerné barvě. Ideálně alespoň do té doby, než přijdete na elegantnější řešení.